Connect with us

Travel

NHIDCL Recruitment 2022

Published

on

NHIDCL Recruitment 2022 Karnataka

 ರಾಷ್ಟ್ರೀಯ ಹೆದ್ದಾರಿಗಳು ಮತ್ತು ಮೂಲಸೌಕರ್ಯ ಅಭಿವೃದ್ಧಿ ನಿಗಮ ನಿಯಮಿತವು ಅರ್ಹ ಮತ್ತು ಆಸಕ್ತ ಅಭ್ಯರ್ಥಿಗಳಿಂದ ಜನರಲ್ ಮ್ಯಾನೇಜರ್ ಪೋಸ್ಟ್‌ಗಳನ್ನು NHIDCL ಅಧಿಕೃತ ಅಧಿಸೂಚನೆಯ ಮೂಲಕ ಭರ್ತಿ ಮಾಡಲು ಅರ್ಜಿಗಳನ್ನು ಆಹ್ವಾನಿಸಿದೆ

 

ಅಖಿಲ ಭಾರತ ಸರ್ಕಾರದಲ್ಲಿ ವೃತ್ತಿಯನ್ನು ಹುಡುಕುತ್ತಿರುವ ಉದ್ಯೋಗಾಕಾಂಕ್ಷಿಗಳು ಈ ಅವಕಾಶವನ್ನು ಬಳಸಿಕೊಳ್ಳಬಹುದು. ಆಸಕ್ತ ಅಭ್ಯರ್ಥಿಗಳು 22-Nov-2022 ಅಥವಾ ಮೊದಲು ಆನ್‌ಲೈನ್‌ನಲ್ಲಿ ಅರ್ಜಿ ಸಲ್ಲಿಸಬಹುದು.

 

NHIDCL ಹುದ್ದೆಯ ಅಧಿಸೂಚನೆ

 

ಸಂಸ್ಥೆಯ ಹೆಸರು : ರಾಷ್ಟ್ರೀಯ ಹೆದ್ದಾರಿಗಳು ಮತ್ತು ಮೂಲಸೌಕರ್ಯ ಅಭಿವೃದ್ಧಿ ನಿಗಮ ನಿಯಮಿತ (NHIDCL)

ಪೋಸ್ಟ್‌ಗಳ ಸಂಖ್ಯೆ: 6

ಉದ್ಯೋಗ ಸ್ಥಳ: ಭಾರತಾದ್ಯಂತ

ಪೋಸ್ಟ್ ಹೆಸರು: ಜನರಲ್ ಮ್ಯಾನೇಜರ್

ಸಂಬಳ: ರೂ.37400-67000/- ಪ್ರತಿ ತಿಂಗಳು

 

NHIDCL ನೇಮಕಾತಿ 2022 ಅರ್ಹತಾ ವಿವರಗಳು

ಶೈಕ್ಷಣಿಕ ಅರ್ಹತೆ: 

 

NHIDCL ಅಧಿಕೃತ ಅಧಿಸೂಚನೆಯ ಪ್ರಕಾರ ಅಭ್ಯರ್ಥಿಯು ಯಾವುದೇ ಮಾನ್ಯತೆ ಪಡೆದ ಮಂಡಳಿಗಳು ಅಥವಾ ವಿಶ್ವವಿದ್ಯಾಲಯಗಳಿಂದ ಪದವಿಯನ್ನು ಪೂರ್ಣಗೊಳಿಸಿರಬೇಕು.

 

ವಯಸ್ಸಿನ ಮಿತಿ:

 

ರಾಷ್ಟ್ರೀಯ ಹೆದ್ದಾರಿಗಳು ಮತ್ತು ಮೂಲಸೌಕರ್ಯ ಅಭಿವೃದ್ಧಿ ನಿಗಮ ಲಿಮಿಟೆಡ್ ನೇಮಕಾತಿ ಅಧಿಸೂಚನೆಯ ಪ್ರಕಾರ, ಅಭ್ಯರ್ಥಿಯ ಗರಿಷ್ಠ ವಯಸ್ಸು 01-ಜುಲೈ-2022 ರಂತೆ 55 ವರ್ಷಗಳಿಗಿಂತ ಕಡಿಮೆಯಿರಬೇಕು.

 

ವಯೋಮಿತಿ ಸಡಿಲಿಕೆ:

ರಾಷ್ಟ್ರೀಯ ಹೆದ್ದಾರಿಗಳು ಮತ್ತು ಮೂಲಸೌಕರ್ಯ ಅಭಿವೃದ್ಧಿ ನಿಗಮ ನಿಯಮಿತ ನಿಯಮಗಳ ಪ್ರಕಾರ

 

ಅರ್ಜಿ ಶುಲ್ಕ:

ಅರ್ಜಿ ಶುಲ್ಕವಿಲ್ಲ

 

ಆಯ್ಕೆ ಪ್ರಕ್ರಿಯೆ:

ಲಿಖಿತ ಪರೀಕ್ಷೆ ಮತ್ತು ಸಂದರ್ಶನ

 

NHIDCL Recruitment 2022 Karnataka

 

NHIDCL ನೇಮಕಾತಿ 2022 ಗೆ ಅರ್ಜಿ ಸಲ್ಲಿಸುವುದು ಹೇಗೆ

ಮೊದಲನೆಯದಾಗಿ NHIDCL ನೇಮಕಾತಿ ಅಧಿಸೂಚನೆ 2022 ಅನ್ನು ಸಂಪೂರ್ಣವಾಗಿ ಪರಿಶೀಲಿಸಿ ಮತ್ತು ಅಭ್ಯರ್ಥಿಯು ಅರ್ಹತಾ ಮಾನದಂಡಗಳನ್ನು ಪೂರೈಸುತ್ತಾರೆಯೇ ಎಂದು ಖಚಿತಪಡಿಸಿಕೊಳ್ಳಿ (ನೇಮಕಾತಿ ಲಿಂಕ್ ಅನ್ನು ಕೆಳಗೆ ನೀಡಲಾಗಿದೆ).

ಆನ್‌ಲೈನ್ ಮೋಡ್ ಮೂಲಕ ಅರ್ಜಿಯನ್ನು ಭರ್ತಿ ಮಾಡುವ ಮೊದಲು, ದಯವಿಟ್ಟು ಸಂವಹನ ಉದ್ದೇಶಕ್ಕಾಗಿ ಸರಿಯಾದ ಇಮೇಲ್ ಐಡಿ ಮತ್ತು ಮೊಬೈಲ್ ಸಂಖ್ಯೆಯನ್ನು ಹೊಂದಿರಿ ಮತ್ತು ಐಡಿ ಪುರಾವೆ, ವಯಸ್ಸು, ಶೈಕ್ಷಣಿಕ ಅರ್ಹತೆ, ರೆಸ್ಯೂಮ್, ಯಾವುದೇ ಅನುಭವವಿದ್ದರೆ ಇತ್ಯಾದಿ ದಾಖಲೆಗಳನ್ನು ಸಿದ್ಧವಾಗಿಡಿ.

NHIDCL ಜನರಲ್ ಮ್ಯಾನೇಜರ್ ಆನ್‌ಲೈನ್‌ನಲ್ಲಿ ಅನ್ವಯಿಸಿ – ಕೆಳಗೆ ನೀಡಿರುವ ಲಿಂಕ್ ಅನ್ನು ಕ್ಲಿಕ್ ಮಾಡಿ.

NHIDCL ಆನ್‌ಲೈನ್ ಅರ್ಜಿ ನಮೂನೆಯಲ್ಲಿ ಅಗತ್ಯವಿರುವ ಎಲ್ಲಾ ವಿವರಗಳನ್ನು ನವೀಕರಿಸಿ. ನಿಮ್ಮ ಇತ್ತೀಚಿನ ಫೋಟೋಗ್ರಾಫ್ (ಅನ್ವಯಿಸಿದರೆ) ಜೊತೆಗೆ ಅಗತ್ಯ ಪ್ರಮಾಣಪತ್ರಗಳು/ದಾಖಲೆಗಳ ಸ್ಕ್ಯಾನ್ ಮಾಡಿದ ಪ್ರತಿಗಳನ್ನು ಅಪ್‌ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ.

ನಿಮ್ಮ ವರ್ಗದ ಪ್ರಕಾರ ಅರ್ಜಿ ಶುಲ್ಕವನ್ನು ಪಾವತಿಸಿ. (ಅನ್ವಯಿಸಿದರೆ ಮಾತ್ರ)

NHIDCL ನೇಮಕಾತಿ 2022 ಪ್ರಕ್ರಿಯೆಯನ್ನು ಪೂರ್ಣಗೊಳಿಸಲು ಸಲ್ಲಿಸು ಬಟನ್ ಅನ್ನು ಕೊನೆಯದಾಗಿ ಕ್ಲಿಕ್ ಮಾಡಿ. ಹೆಚ್ಚಿನ ಉಲ್ಲೇಖಕ್ಕಾಗಿ ಅರ್ಜಿ ಸಂಖ್ಯೆ ಅಥವಾ ವಿನಂತಿ ಸಂಖ್ಯೆಯನ್ನು ಅತ್ಯಂತ ಮುಖ್ಯವಾಗಿ ಕ್ಯಾಪ್ಚರ್ ಮಾಡಿ.

NHIDCL Recruitment 2022 Karnataka

 

ಪ್ರಮುಖ ದಿನಾಂಕಗಳು:

 

ಆನ್‌ಲೈನ್‌ನಲ್ಲಿ ಅರ್ಜಿ ಸಲ್ಲಿಸಲು ಪ್ರಾರಂಭ ದಿನಾಂಕ: 01-11-2022

ಆನ್‌ಲೈನ್‌ನಲ್ಲಿ ಅರ್ಜಿ ಸಲ್ಲಿಸಲು ಕೊನೆಯ ದಿನಾಂಕ: 22-ನವೆಂಬರ್-2022

 

NHIDCL ಅಧಿಸೂಚನೆ ಪ್ರಮುಖ ಲಿಂಕ್‌ಗಳು

 

ವಾಟ್ಸಾಪ್‌ ಗ್ರೂಪ್ : ಇಲ್ಲಿ ಕ್ಲಿಕ್‌ ಮಾಡಿ

ಇತರೆ ಹುದ್ದೆಗಳ ಮಾಹಿತಿಗಾಗಿ : Click Here

ಟೆಲಿಗ್ರಾಮ್ ಗ್ರೂಪ್ : ಇಲ್ಲಿ ಕ್ಲಿಕ್‌ ಮಾಡಿ

ಅಪ್ಲೈ ಆನ್‌ಲೈನ್‌ : Click Here

ಅಧಿಕೃತ ಅಧಿಸೂಚನೆ ಪಿಡಿಎಫ್ : Click Here

ಅಧಿಕೃತ ವೆಬ್‌ಸೈಟ್ : Click Here

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Travel

Istanbul VIP Transfer – Make Your Trip to Istanbul a Breeze!

Published

on

istanbul

Are you planning a trip to Istanbul? Make it a breeze with Istanbul VIP Transfer! With their experienced and professional chauffeurs, your journey will be stress-free and comfortable. Whether you’re looking for an airport transfer, sightseeing tour, or shuttle service around the city, Istanbul VIP Transfer has you covered. Their services are available 24 hours a day, 7 days a week, so you can count on them to make your trip to Istanbul an unforgettable experience. With Istanbul VIP Transfer, you can rest assured that your travel needs will be taken care of!

Istanbul VIP Transfer Is The Leading Provider Of Private Transportation In Istanbul

At Istanbul VIP Transfer, we understand that making the most of your trip to Istanbul can be a daunting task. From navigating the busy streets and selecting the right transportation option to navigating the hustle and bustle of this vibrant city, it can be overwhelming. That’s why we are here to make it easy for you!

We offer a wide range of vehicles to suit your needs. From luxury cars to mini-buses, we have something that will fit any budget. Our professional drivers are fluent in English and will take you to wherever you need to go. Whether you’re visiting for business or pleasure, our team can provide you with a comfortable, stress-free ride.

We also offer competitive rates, with packages tailored to fit any budget. We specialize in private transfers from Istanbul Airport to Sabiha Gokcen Airport and vice versa. Whether you need to travel within the city or make a long-distance trip, our VIP transfer service is the ideal solution. We guarantee a safe, comfortable journey from start to finish.

Don’t let the complexity of navigating Istanbul get in the way of your trip. Contact us today to book your Istanbul VIP Transfer and make your journey hassle-free!

We Offer A Wide Range Of Vehicles To Suit Your Needs

At Istanbul VIP Transfer, we understand that no two trips are the same and you may have different needs for your journey. That’s why we offer a wide range of vehicles for all types of travelers, including luxury cars, vans, and limousines. Whether you’re looking for an economical option or a more luxurious ride, we have something to suit your needs.

Our most popular services are our Istanbul Airport Transfers and our Sabiha Gokcen Transfer, which provide passengers with a safe, convenient, and comfortable journey. Our experienced drivers will pick you up from either airport and drop you off at your destination in no time. All of our vehicles are modern, clean, and spacious, so you can relax during your trip. We also provide car seats for children and can accommodate special requests. With Istanbul VIP Transfer, your journey will be stress-free and enjoyable.

Our Team Of Professional Drivers Are Fluent In English And Will Make Your Trip Hassle-Free

At Istanbul VIP Transfer, we have a team of highly qualified and experienced drivers who are dedicated to providing the highest standard of service. Our drivers are all fluent in English, so you can rest assured that your travel needs will be well taken care of. Whether you need a Sabiha Gokcen transfer or a luxury VIP transfer, our experienced drivers will get you to your destination safely and without any hassle.

Our drivers are aware of the local roads and will always use the most efficient route to get you to your destination. We also make sure that our vehicles are well-maintained and serviced regularly to ensure that you have a comfortable and safe ride. All our drivers undergo strict background checks and rigorous training, so you can trust us to provide you with the best possible service.

At Istanbul VIP Transfer, our mission is to make your journey as stress-free as possible. With our professional drivers and reliable vehicles, we guarantee a safe, enjoyable and hassle-free travel experience. So if you’re looking for a convenient and luxurious ride in Istanbul, look no further than Istanbul VIP Transfer!

 

We Offer Competitive Rates And Can Customize A Package To Suit Your Budget

At Istanbul VIP Transfer, we understand that when it comes to transportation, every individual and group has different needs. That’s why we offer competitive rates and custom packages to suit any budget. Whether you’re looking for a private car or a luxury limousine, our team of professional drivers will be there to make your trip as comfortable and stress-free as possible.

We specialize in airport transfers, including Sabiha Gokcen Airport and Istanbul International Airport. Our experienced drivers are well versed in the city and will get you to your destination safely and quickly. We are also available for special occasions such as corporate events, weddings, and more. Whatever your needs may be, we can customize a package to fit your budget.

istanbul transfer

At Istanbul VIP Transfer, we provide top-notch service at an unbeatable price. We have a wide range of vehicles from luxury sedans to spacious vans, so you can choose the one that best fits your needs. Our team of professional drivers is knowledgeable, friendly, and fluent in English. So, if you’re looking for a reliable and comfortable VIP transfer service, look no further than Istanbul VIP Transfer!

Contact Us Today To Book Your Istanbul VIP Transfer!

If you’re looking for a reliable and luxurious way to get to your destination in Istanbul, then look no further than Istanbul VIP Transfer! We offer a wide range of private transportation services, from Istanbul Airport transfers to Sabiha Gokcen Airport transfers. Our professional drivers are fluent in English and will make your trip hassle-free.

We understand that everyone has different needs, so we offer a variety of vehicles to choose from, including luxury sedans, minivans, and SUVs. No matter what kind of VIP transfer service you’re looking for, our experienced team can accommodate your needs and help you customize a package that suits your budget.

For a truly memorable experience in Istanbul, contact us today to book your Istanbul VIP Transfer! Our team is always available to answer any questions and provide you with the best possible customer service. We look forward to helping you make your trip to Istanbul an unforgettable one.

Web: www.istanbulviptransfer.com/

WhatsApp: +90 532 660 0847

Continue Reading

Travel

Buy Database Dubai: The Ultimate Guide

Published

on

Introduction

Dubai is one of the most vibrant and fast-growing cities in the world. It is a hub of business and commerce, and a popular destination for tourists. As the city continues to grow, so too does the need for accurate and reliable information about the businesses and individuals that call it home. One of the best ways to access this information is through a database. This guide will explore the different types of databases available for buy database dubai, and provide tips on how to choose the right one for your needs.

Types of Databases Available in Dubai

 1. Business Databases These databases contain information about companies and businesses in Dubai. They typically include information such as company name, contact details, and industry classification. Business databases are commonly used by sales and marketing teams to identify potential leads and target specific industries.
 2. Consumer Databases Consumer databases contain information about individuals and households in Dubai. They typically include information such as name, contact details, and purchasing behavior. Consumer databases are commonly used by companies for direct marketing and customer segmentation.
 3. Property Databases Property databases contain information about real estate properties in Dubai. They typically include information such as property type, location, and value. Property databases are commonly used by real estate agents and developers to identify potential buyers and sellers.

Choosing the Right Database for Your Needs

When choosing a database, it’s important to consider your specific needs and goals. Here are a few tips to help you make the right choice:

 1. Identify your target market Before purchasing a database, it’s important to identify your target market. Are you looking to reach businesses or consumers? Are you looking to target a specific industry or location? Knowing your target market will help you narrow down your options and choose a database that is most relevant to your needs.
 2. Consider the level of detail Different databases offer different levels of detail. Some may include just basic contact information, while others may include more detailed information such as purchasing behavior or property values. Consider the level of detail you need to achieve your goals and choose a database that meets those needs.
 3. Evaluate the data quality It’s important to ensure that the data in the database is accurate and up-to-date. This can be done by checking the source of the data, and looking at the frequency of updates. A database that is regularly updated will be more valuable than one that hasn’t been updated in months.
 4. Compare pricing and packages There are many databases available for purchase in Dubai, and the prices can vary widely. Compare pricing and packages to find one that fits your budget and meets your needs.

Where to Buy Databases in Dubai

 1. Online marketplaces There are many online marketplaces that sell databases in Dubai. These platforms typically offer a wide range of databases, and allow you to compare prices and packages. Some popular online marketplaces for buying databases in Dubai include:
 • Data.com
 • Datalist
 • DataBroker
 1. Data providers Data providers are companies that specialize in collecting and selling data. They typically have a wide range of databases available, and can offer customized solutions to meet your specific needs. Some popular data providers in Dubai include:
 • Dun & Bradstreet
 • Experian
 • Acxiom
 1. Local Business Directory There are many local business directories in Dubai which you can purchase their data, they typically have a wide range of databases available, and can offer customized solutions to meet your specific needs. Some popular local business directories in Dubai include:
 • Dubai Chamber of Commerce
 • Dubai Business Pages
 • Dubai Yellow Pages
Continue Reading

Travel

Top Travelling Android Apps in 2023

Over the last few years, Android’s travel app selection has really taken off, and the Google Play Store now boasts an impressive array of genuinely useful titles for the traveling professional.

Published

on

Top Travelling Android Apps in 2023

Introduction

Over the last few years, Android’s travel app selection has really taken off, and the Google Play Store now boasts an impressive array of genuinely useful titles for the traveling professional. After putting numerous standout candidates to the test, these are the apps I’d recommend storing on your smartphone and keeping close at hand whenever your job requires you to hit the road or fly the (supposedly) friendly skies.

or in every possible way Although travel has evolved, one constant remains: moving from one location to another can be a major hassle. There’s plenty of room for annoyance and error, and no journey ever goes exactly as planned. Android apps developed by an Android app development company can benefit businesses in numerous ways.

While you can’t do anything about late flights, grumpy gate attendants, or the smelly guy who always seems to be seated right next to you (a factor in which your mask may come in handy, incidentally), there are some tech-centric steps you can take to make your next business trip a little less unpleasant.

There are a number of great travel apps available for Android, each with its own set of features and benefits.

TripAdvisor:

One of the world’s largest travel resources, TripAdvisor offers users a wealth of information on the best hotels, restaurants, attractions, and more. The app includes a TripAdvisor Certificate of Excellence, which ranks hotels based on customer satisfaction. The TripAdvisor app for Android users lets you find and book hotels, restaurants, and attractions near you, as well as share your experiences with other travelers. You can also find out about local events and deals, and connect with other TripAdvisor users in the app.

Google Maps:

A must-have for any traveler, Google Maps allows you to explore your destination and find the best routes and shortcuts. The app also includes offline capabilities, so you can use it without internet access. Google Maps app for android users is the perfect tool to get directions, find places, and explore the world. With this app, you can use your phone to find your way around, whether you’re looking for a quick trip to the grocery store or a longer journey to a new destination.

Google Maps offers a variety of features to help you get around. You can use the app to get directions from one place to another or to find points of interest along your route. You can also use the app to find out information about places you’re visiting, such as their address, phone number, and website.

Google Maps is also a great way to explore the world. With the app, you can find out about the history and culture of different places, as well as find out about the local amenities and attractions. You can also use Google Maps to find out about the best routes to take to your destination and to plan your trip accordingly.

Google Maps is a great app for getting around, finding information, and exploring the world. Whether you’re looking for directions to your next destination or just want to see what’s around you, Google Maps is the perfect tool for you.

Foursquare:

A social networking app for travelers, Foursquare allows you to check in to places you’ve visited, helping you build a profile of your favorite places and making it easy to find them again. Foursquare is a location-based social networking service that enables users to “check in” at locations and shares information about their current location with friends. The app is free to download and use, and includes a variety of features that allow users to explore and interact with the service.

The Foursquare app for Android allows users to check in to locations and share information about their current location with friends. The app also includes features that allow users to explore and interact with the service.

Expedia:

One of the world’s largest travel agencies, Expedia offers a wealth of information on flights, hotels, and more. The app includes a variety of features to make planning your trip easier, including a search engine and price comparison tools. Expedia is an app for Android users that helps travelers find and book airfare, hotels, and other travel-related items. The app offers a variety of features, including the ability to compare prices and read reviews from other travelers. Expedia also offers a variety of tools to help travelers plan their trips, including a trip planner and a travel guide. Finally, the app offers a range of helpful features, such as the ability to get notifications about flight delays and cancellations.

TripIt:

A must-have for anyone planning a trip with multiple stops, TripIt allows you to keep track of all your reservations in one place. The app also includes a “check-in” feature, which allows you to easily add your flight and hotel information to your itinerary.
TripIt app is a travel planning app that helps users plan and book trips. The app includes features such as a trip planner, price comparisons, and a map that shows the location of nearby attractions. TripIt is available for both Android and iOS devices. This app is great for organizing all of your travel plans. You can create itineraries, add hotels, and contact fellow travelers to make arrangements. TripIt also provides real-time updates on your reservations, so you always know what’s going on.

Maritime Apps for Your Next Seaside Vacation

Conclusion

One of the best Android app development companies provides comprehensive services to help businesses develop customized Android apps that meet the needs of their customers. The company’s services include the creation of mobile applications tailored to the needs of the business, as well as the implementation of secure and efficient coding. Cubix also offers assistance to ensure that applications run smoothly and that any issues are resolved as soon as possible. Furthermore, the company can provide technical support to businesses so that they can make the most of their applications.

Continue Reading

Trending